Chcesz wnieść pozew o rozwód i nie wiesz od czego zacząć ?

Podjąłeś trudną decyzję o zakończeniu małżeństwa poprzez rozwód.

W pierwszej kolejności musisz się zastanowić, czy Twoje działania zmierzają do rozwodu bez orzekania o winie, czy też będziesz wnosić o rozwód z ustaleniem winy Twojego współmałżonka.

Istotne jest również to, czy macie wspólne małoletnie dzieci, oraz czy i jaki rodzaj majątku zgromadziliście podczas małżeństwa. Sprawy relacji rodziców z dziećmi oraz sprawy majątkowe często mają ogromny wpływ na przebieg samego procesu rozwodowego.

Na podstawie powyższych informacji powinieneś przygotować pozew rozwodowy. Pozew jako pismo procesowe składa się z elementów koniecznych, które określa prawo oraz elementów dodatkowych, które zależą od Twojej sytuacji. Pozew podlega również opłacie sądowej, którą uiszcza się na konto właściwego Sądu.

Jednocześnie z pozwem należy do Sądu skierować odpowiedni wniosek o zabezpieczenie praw lub roszczeń na czas procesu (np. alimentów, czy kontaktów z dzieckiem).

Już na etapie formowania pozwu należy dokładnie przemyśleć argumenty jakich zamierzasz użyć przed Sądem. W trakcie procesu będziesz musiał przedstawiać je w sposób logiczny i wyważony – tylko wtedy masz szanse przekonać Sąd do swojego stanowiska.

Potrzebujesz pomocy ? Skontaktuj się z nami.

Pomożemy Ci w negocjacjach z małżonkiem, a jeśli nie przyniesie to pożądanych rezultatów, będziemy reprezentować Cię w sądzie.

Cookie Consent with Real Cookie Banner